Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 21
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
częstych wizyt nie udało się. Przyczyny to zapewne biurokracja, a nam zależało na czasie. Kolejne lata upłynęłyby, a budynek popadałby zapewne w ruinę. Współwłaściciele Palace to dzisiaj ludzie starsi. Nieruchomość sprzedaliśmy za niższą cenę, aniżeli proponowało nam miasto. Nie mieliśmy wyboru, ileż mogliśmy czekać.
Wiceburmistrz Piotr Bąk potwierdził, że miasto czyniło starania o kupno budynku. Sytuacja budżetowa zmuszała jednak do propozycji rozbicia zapłaty na raty. Każda zmiana wymagałaby decyzji Rady Miasta. Później trzeba by oczekiwać na decyzje wojewody, czy zatwierdzi uchwałę. Właściciel, zdaniem wiceburmistrza, nie chciał ryzykować. Wybrał prywatnego kontrahenta, który decyzję mógł podjąć natychmiast.
A zatem losy Muzeum Męczeństwa, będącego częścią
częstych wizyt nie udało się. Przyczyny to zapewne biurokracja, a nam zależało na czasie. Kolejne lata upłynęłyby, a budynek popadałby zapewne w ruinę. Współwłaściciele Palace to dzisiaj ludzie starsi. Nieruchomość sprzedaliśmy za niższą cenę, aniżeli proponowało nam miasto. Nie mieliśmy wyboru, ileż mogliśmy czekać.<br>Wiceburmistrz Piotr Bąk potwierdził, że miasto czyniło starania o kupno budynku. Sytuacja budżetowa zmuszała jednak do propozycji rozbicia zapłaty na raty. Każda zmiana wymagałaby decyzji Rady Miasta. Później trzeba by oczekiwać na decyzje wojewody, czy zatwierdzi uchwałę. Właściciel, zdaniem wiceburmistrza, nie chciał ryzykować. Wybrał prywatnego kontrahenta, który decyzję mógł podjąć natychmiast.<br> A zatem losy Muzeum Męczeństwa, będącego częścią
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego