Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.09
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
nie lądują, nieczynne wojskowe lotnisko pod Białą Podlaską jest jednym z najbardziej znanych portów lotniczych w Polsce. Właśnie tam miał powstać gigantyczny port lotniczy, wymyślony przez tureckiego biznesmena Vahapa Toya. Plany Turka były wielkie: prócz lotniska miał tu być uniwersytet, park rozrywki i kasyna.
Wszystko za miliardy dolarów. Budowa miała dać pracę tysiącom bezrobotnych z Podlasia.
Ale inwestycja rozsypała się niczym domek z kart. Toy i jego wspólnicy okazali się niewypłacalni. Turek stracił prawo pobytu w Polsce a za długi wobec ZUS ściga go prokuratura.
Mimo wyjazdu Turka plany wybudowania lotniska wciąż powracają. Najnowsze przewidują stworzenie towarowego portu lotniczego za ok
nie lądują, nieczynne wojskowe lotnisko pod &lt;name type="place"&gt;Białą Podlaską&lt;/&gt; jest jednym z najbardziej znanych portów lotniczych w &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/&gt;. Właśnie tam miał powstać gigantyczny port lotniczy, wymyślony przez tureckiego biznesmena &lt;name type="person"&gt;Vahapa Toya&lt;/&gt;. Plany Turka były wielkie: prócz lotniska miał tu być uniwersytet, park rozrywki i kasyna.<br>Wszystko za miliardy dolarów. Budowa miała dać pracę tysiącom bezrobotnych z &lt;name type="place"&gt;Podlasia&lt;/&gt;.<br>Ale inwestycja rozsypała się niczym domek z kart. &lt;name type="person"&gt;Toy&lt;/&gt; i jego wspólnicy okazali się niewypłacalni. Turek stracił prawo pobytu w &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/&gt; a za długi wobec &lt;name type="org"&gt;ZUS&lt;/&gt; ściga go prokuratura.<br>Mimo wyjazdu Turka plany wybudowania lotniska wciąż powracają. Najnowsze przewidują stworzenie towarowego portu lotniczego za ok
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!