Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 5/5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
Ten ich przewodniczący Jacek Hajduk to nawet przyzwoity chłopak, ale doradcę ma fatalnego. No i w zarządzie tam u nich są tacy, co nie skalali się uczciwą pracą.
Towarzysze partyjni są natomiast szlachetni i ideowi. Na zebraniach dokonują rozliczeń z minionym okresem - dostrzegają liczne błędy (w tym przypadku chodzi o dacze, które pobudowała sobie dyrekcja). - Zastanówmy się rzeczowo, jak postępować w sytuacji, która się wytworzyła - pada wniosek z sali. - Musimy wybrać nowego przewodniczącego - pada odpowiedź.
W filmie pojawia się też scena skoku przez bramę, karykatura legendarnego skoku Lecha Wałęsy. Przez bramę "Metalpolu" skaczą członkowie partii, bo "Solidarność" nie chce ich wpuścić
Ten ich przewodniczący Jacek Hajduk to nawet przyzwoity chłopak, ale doradcę ma fatalnego. No i w zarządzie tam u nich są tacy, co nie skalali się uczciwą pracą.<br>Towarzysze partyjni są natomiast szlachetni i ideowi. Na zebraniach dokonują rozliczeń z minionym okresem - dostrzegają liczne błędy (w tym przypadku chodzi o dacze, które pobudowała sobie dyrekcja). - Zastanówmy się rzeczowo, jak postępować w sytuacji, która się wytworzyła - pada wniosek z sali. - Musimy wybrać nowego przewodniczącego - pada odpowiedź.<br>W filmie pojawia się też scena skoku przez bramę, karykatura legendarnego skoku Lecha Wałęsy. Przez bramę "Metalpolu" skaczą członkowie partii, bo "Solidarność" nie chce ich wpuścić
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!