Typ tekstu: Książka
Autor: Grynberg Henryk
Tytuł: Drohobycz, Drohobycz
Rok: 1997
nie zajmował - udało mi się otrzymać formułę interpolacyjną takiej piękności, że Landau wpadł w zachwyt i dał mi w nagrodę swoje zdjęcie z dedykacją "Drogiemu Chałatowi". Nasze obliczenia zgodziły się z wynikami prób dokonanych w 1949 i obsypano nas nagrodami. Ja dostałem tylko order, ale uczestnicy prac na szczeblu Landaua dacze, a ich dzieci miały wstęp na wyższe uczelnie bez egzaminów. Stalin podwyższył stawki wszystkim uczonym, nie licząc się ze strasznym stanem gospodarczym wyniszczonego kraju. Wynagrodzenie profesora było pięć lub sześć razy wyższe od przeciętnego, wzrósł prestiż uczonych, młodzież garnęła się do nauki.

"Moja antysowiecka działalność zaczęła się w 1931 roku
nie zajmował - udało mi się otrzymać formułę interpolacyjną takiej piękności, że Landau wpadł w zachwyt i dał mi w nagrodę swoje zdjęcie z dedykacją "Drogiemu Chałatowi". Nasze obliczenia zgodziły się z wynikami prób dokonanych w 1949 i obsypano nas nagrodami. Ja dostałem tylko order, ale uczestnicy prac na szczeblu Landaua dacze, a ich dzieci miały wstęp na wyższe uczelnie bez egzaminów. Stalin podwyższył stawki wszystkim uczonym, nie licząc się ze strasznym stanem gospodarczym wyniszczonego kraju. Wynagrodzenie profesora było pięć lub sześć razy wyższe od przeciętnego, wzrósł prestiż uczonych, młodzież garnęła się do nauki.<br><br>&lt;gap reason="sampling"&gt;<br><br><br><br>"Moja antysowiecka działalność zaczęła się w 1931 roku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!