Typ tekstu: Książka
Autor: Libera Antoni
Tytuł: Madame
Rok: 1998
soczystego całusa. A tak stoję tu w mroku, zbolały, zrujnowany, wyobcowany... przegrany. Wygrałaś! Lecz cóż ci po tym?... Bywaj, Królowo Śniegu! Bywaj, La Belle Victoire!"
Ruszyłem wolnym krokiem wymarłym korytarzem i wróciłem do auli, gdzie kipiała zabawa, by dalej się obnosić ze swym piętnem odmieńca. W jednym z rogów, z daleka od "Skowyczących Panter", siedział, sam, Rożek Goltz - pochylony nad książką. Poczułem do niego sympatię i przysiadłem się doń.
- Co czytasz? - zagadnąłem.
- Wyspy fizyki - odrzekł unosząc głowę znad kartek. - Całkiem pouczające - dodał swym dziwnym stylem.
- Co to jest? - zapytałem. - Rzecz nie wygląda mi raczej na pracę naukową.
- Bo nie jest - odparł
soczystego całusa. A tak stoję tu w mroku, zbolały, zrujnowany, wyobcowany... przegrany. Wygrałaś! Lecz cóż ci po tym?... Bywaj, Królowo Śniegu! Bywaj, La Belle Victoire!"<br>Ruszyłem wolnym krokiem wymarłym korytarzem i wróciłem do auli, gdzie kipiała zabawa, by dalej się obnosić ze swym piętnem odmieńca. W jednym z rogów, z daleka od "Skowyczących Panter", siedział, sam, Rożek Goltz - pochylony nad książką. Poczułem do niego sympatię i przysiadłem się doń.<br>- Co czytasz? - zagadnąłem.<br>- Wyspy fizyki - odrzekł unosząc głowę znad kartek. - Całkiem pouczające - dodał swym dziwnym stylem.<br>- Co to jest? - zapytałem. - Rzecz nie wygląda mi raczej na pracę naukową.<br>- Bo nie jest - odparł
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!