Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwiaty
Nr: 2
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1988
Nie wiem, jak tę osobę odnaleźć.
Anna Przybylska, Wichradz 28, 05-660 Warka
Zaparzenie dalii
Słyszałam w radiu wypowiedź naukowca kwiaciarza o daliach, które źle "trzymają się" jako cięte w wazonie. Mówił o ich zaparzeniu. Może źle zrozumiałam. Czy to prawda?
Zofia Spisz-Przemyśl
Prawda. Przed włożeniem do wazonu obcinamy daliom część łodygi (kilka cm). Pozostałe końce zanurzamy w gorącej wodzie aby otworzyły się naczynia przewodzące, i wkładamy do wazonu z wodą chłodną. Kwiaty mają wówczas trwałość do kilkunastu dni.
Czyżby Kraków dla Pomorza nieprzychylny?
Parę lat temu wysłałam do Was kupon z prośbą o przyjęcie do klubu hobbistów. Nie zostałam
Nie wiem, jak tę osobę odnaleźć. <br>&lt;au&gt;Anna Przybylska, Wichradz&lt;/au&gt; 28, 05-660 Warka <br>&lt;tit1&gt;Zaparzenie dalii&lt;/tit1&gt; <br>Słyszałam w radiu wypowiedź naukowca kwiaciarza o daliach, które źle "trzymają się" jako cięte w wazonie. Mówił o ich zaparzeniu. Może źle zrozumiałam. Czy to prawda? <br>&lt;au&gt;Zofia Spisz-Przemyśl&lt;/au&gt; <br>&lt;hi&gt;Prawda. Przed włożeniem do wazonu obcinamy daliom część łodygi (kilka cm). Pozostałe końce zanurzamy w gorącej wodzie aby otworzyły się naczynia przewodzące, i wkładamy do wazonu z wodą chłodną. Kwiaty mają wówczas trwałość do kilkunastu dni.&lt;/hi&gt; <br>&lt;tit1&gt;Czyżby Kraków dla Pomorza nieprzychylny?&lt;/tit1&gt; <br>Parę lat temu wysłałam do Was kupon z prośbą o przyjęcie do klubu hobbistów. Nie zostałam
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego