Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
ostrzeliwać cele w odległości 200-7000 m przy wysokości lotu do 4000 m.
Jednostka ognia wyrzutni OZELOT ma wynosić 8 pocisków kierowanych - bez względu na ich rodzaj. Oprócz przenośnych rakiet przeciwlotniczych każda wyrzutnia będzie wyposażona w optoelektroniczny układ celowniczy, który umożliwi pracę w układzie podczerwieni lub telewizyjnym. Będzie też mieć dalmierz laserowy. Pozwoli jej to być, w razie potrzeby, autonomicznym środkiem przeciwlotniczym na polu walki.
Przewiduje się, że podstawowym pododdziałem ASRAD będzie bateria. Składać się ona będzie z pododdziału dowodzenia i trzech plutonów ogniowych.
Każdy pluton będzie miał w swoim składzie stację radiolokacyjną HARD 3D (Helicopter and Airplane Radio Radar Detection
ostrzeliwać cele w odległości 200-7000 m przy wysokości lotu do 4000 m.<br>Jednostka ognia wyrzutni OZELOT ma wynosić 8 pocisków kierowanych - bez względu na ich rodzaj. Oprócz przenośnych rakiet przeciwlotniczych każda wyrzutnia będzie wyposażona w optoelektroniczny układ celowniczy, który umożliwi pracę w układzie podczerwieni lub telewizyjnym. Będzie też mieć dalmierz laserowy. Pozwoli jej to być, w razie potrzeby, autonomicznym środkiem przeciwlotniczym na polu walki.<br>Przewiduje się, że podstawowym pododdziałem ASRAD będzie bateria. Składać się ona będzie z pododdziału dowodzenia i trzech plutonów ogniowych.<br>Każdy pluton będzie miał w swoim składzie stację radiolokacyjną HARD 3D (Helicopter and Airplane Radio Radar Detection
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego