Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
Informacje o planowanych dostawach przyrządów z PZO w latach 1939-1941 pochodzą z trzech źródeł.
Pierwszym źródłem jest „Plan zatrudnienia wytwórni i zakładów przetw. i uzbr. na rok 1939]1940 opracowany przez KZU"208. Plan ten przewidywał dostawy zaledwie pięciu przyrządów (lornetka pryzmatyczna, kątomierz-busola, lorneta nożycowa, kątomierz celownik, dalmierz 1,5 m) o łącznej wartości 1700 tys. zł oraz uregulowanie raty należności za aparaty centralne w wysokości 1559 tys. zł.
Drugim źródłem informacji jest dwustronicowy brudnopis pod nazwą "Terminarz dostaw z dnia 19 lipca 1939 r." Zawierał zestawienie wszystkich podpisanych i awizowanych do podpisania umów. Był on podstawą do
Informacje o planowanych dostawach przyrządów z PZO w latach 1939-1941 pochodzą z trzech źródeł.<br>Pierwszym źródłem jest &#132;Plan zatrudnienia wytwórni i zakładów przetw. i uzbr. na rok 1939]1940 opracowany przez KZU"208. Plan ten przewidywał dostawy zaledwie pięciu przyrządów (lornetka pryzmatyczna, kątomierz-busola, lorneta nożycowa, kątomierz celownik, dalmierz 1,5 m) o łącznej wartości 1700 tys. zł oraz uregulowanie raty należności za aparaty centralne w wysokości 1559 tys. zł.<br>Drugim źródłem informacji jest dwustronicowy brudnopis pod nazwą "Terminarz dostaw z dnia 19 lipca 1939 r." Zawierał zestawienie wszystkich podpisanych i awizowanych do podpisania umów. Był on podstawą do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!