Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
wz A i wz A2, realizowanych na podstawie umów podpisywanych z WZZU. Do obowiązków zakładów należało, poza sprowadzaniem dalmierzy do Warszawy, przedstawienie ich do odbioru przez rzeczoznawcę COMU, usuwanie drobnych usterek stwierdzonych w trakcie odbioru, a przede wszystkim udzielanie gwarancji.
Dodatkowym źródłem informacji z zakresu budowy i dokładności były pełnosprawne dalmierze wypożyczone z Marynarki Wojennej na okres kilku miesięcy130.
Uzyskane własne doświadczenia oraz zapewnienie pomocy technicznej (w drodze opłat licencyjnych) ze strony firmy OPL pozwoliły zakładom złożyć w 1932 r. ofertę na dostawę dalmierzy dla piechoty o bazie 0,8 m131.
Prototyp tego dalmierza przekazała do Muzeum Wojska Polskiego w 1992
wz A i wz A2, realizowanych na podstawie umów podpisywanych z WZZU. Do obowiązków zakładów należało, poza sprowadzaniem dalmierzy do Warszawy, przedstawienie ich do odbioru przez rzeczoznawcę COMU, usuwanie drobnych usterek stwierdzonych w trakcie odbioru, a przede wszystkim udzielanie gwarancji.<br>Dodatkowym źródłem informacji z zakresu budowy i dokładności były pełnosprawne dalmierze wypożyczone z Marynarki Wojennej na okres kilku miesięcy130.<br>Uzyskane własne doświadczenia oraz zapewnienie pomocy technicznej (w drodze opłat licencyjnych) ze strony firmy OPL pozwoliły zakładom złożyć w 1932 r. ofertę na dostawę dalmierzy dla piechoty o bazie 0,8 m131.<br>Prototyp tego dalmierza przekazała do Muzeum Wojska Polskiego w 1992
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego