Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 02.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
to przybędzie ich dla młodych. Niby to logiczne, ale jest to przekonanie błędne.

Wielki exodus na wcześniejsze emerytury, renty i zasiłki trwa bowiem od początku transformacji, a bezrobocie ciągle rośnie. Ostatnio GUS podał, że sięga już 20 proc., a więc miejsc pracy systematycznie ubywa.

Miejsca dla młodych?

Kraje rozwinięte już dawno odkryły, że - wbrew potocznym wyobrażeniom - wcześniejsze emerytury nie zmniejszają bezrobocia, ale odwrotnie - zwiększają je. Badania OECD pokazują, że im krócej pracują starsi, tym większe kłopoty ze znalezieniem zatrudnienia mają młodzi. Polska tę regułę potwierdza.

W Stanach Zjednoczonych pracuje prawie 60 proc. osób w wieku 55-64 lata, a wskaźnik zatrudnienia młodzieży
to przybędzie ich dla młodych. Niby to logiczne, ale jest to przekonanie błędne.<br><br>Wielki exodus na wcześniejsze emerytury, renty i zasiłki trwa bowiem od początku transformacji, a bezrobocie ciągle rośnie. Ostatnio GUS podał, że sięga już 20 proc., a więc miejsc pracy systematycznie ubywa.<br><br>&lt;tit&gt;Miejsca dla młodych?&lt;/&gt;<br><br>Kraje rozwinięte już dawno odkryły, że - wbrew potocznym wyobrażeniom - wcześniejsze emerytury nie zmniejszają bezrobocia, ale odwrotnie - zwiększają je. Badania OECD pokazują, że im krócej pracują starsi, tym większe kłopoty ze znalezieniem zatrudnienia mają młodzi. Polska tę regułę potwierdza.<br><br>W Stanach Zjednoczonych pracuje prawie 60 proc. osób w wieku 55-64 lata, a wskaźnik zatrudnienia młodzieży
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego