Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 01.03 (1)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
w pewnym sensie był najlepszym utworem na świecie w 2003 r.
2. Arte dei Suonatori - pokazuje, że w Polsce można grać muzykę dawną autentycznie, czyli żywo i jeszcze prawdziwie się tym cieszyć; dowodzi, że nie tylko Włosi potrafią świetnie grać (i nagrywać) Vivaldiego. Europejski (czyli światowy) poziom orkiestra osiągnęła już dawno.
3. Aleksandra Gryka - jest najmocniejsza wśród kompozytorów i najwrażliwsza wśród kompozytorek swojej generacji; nawet niedobre wykonanie jej utworu (na Warszawskiej Jesieni 2003) nie przeszkadza dostrzec dojrzałości, dążenia do silnego określenia się i świetnego muzycznego instynktu; dobre wykonanie (na innym koncercie tejże Jesieni) tylko to wrażenie potwierdza.

Jacek Hawryluk Polskie Radio
w pewnym sensie był najlepszym utworem na świecie w 2003 r.<br>2. Arte dei Suonatori - pokazuje, że w Polsce można grać muzykę dawną autentycznie, czyli żywo i jeszcze prawdziwie się tym cieszyć; dowodzi, że nie tylko Włosi potrafią świetnie grać (i nagrywać) Vivaldiego. Europejski (czyli światowy) poziom orkiestra osiągnęła już dawno. <br>3. Aleksandra Gryka - jest najmocniejsza wśród kompozytorów i najwrażliwsza wśród kompozytorek swojej generacji; nawet niedobre wykonanie jej utworu (na Warszawskiej Jesieni 2003) nie przeszkadza dostrzec dojrzałości, dążenia do silnego określenia się i świetnego muzycznego instynktu; dobre wykonanie (na innym koncercie tejże Jesieni) tylko to wrażenie potwierdza. <br><br>&lt;tit&gt;Jacek Hawryluk Polskie Radio
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego