Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pani
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1993
doktor nauk humanistycznych, teoretyk i praktyk kuchni dawnej i nowej, w wolnych od gotowania chwilach zajmuje się literaturą, historią kultury i krytyką literacką, laureat Nagrody Kisiela; żona Irena sprawuje władzę w domu, w wolnych chwilach bywa aktorką; czarny kot Syriusz, kapryśny smakosz.
Słowo "sałatka" pojawiło się w polszczyźnie nie tak dawno: w naszej dziewiętnastowiecznej literaturze kucharskiej mówi się jeszcze o sałacie z ogórków, sałacie raków, sałacie z ryby itp. Jakiś czas temu te sałatę zdrobniliśmy, pojawiła się sałatka, ale jak sama nazwa wskazuje, punktem wyjścia do tego dania, ba, całej generacji dań, była po prostu zwyczajna, zielona sałata.
Czy rzeczywiście taka
doktor nauk humanistycznych, teoretyk i praktyk kuchni dawnej i nowej, w wolnych od gotowania chwilach zajmuje się literaturą, historią kultury i krytyką literacką, laureat Nagrody Kisiela; żona Irena sprawuje władzę w domu, w wolnych chwilach bywa aktorką; czarny kot Syriusz, kapryśny smakosz.<br> Słowo "sałatka" pojawiło się w polszczyźnie nie tak dawno: w naszej dziewiętnastowiecznej literaturze kucharskiej mówi się jeszcze o sałacie z ogórków, sałacie raków, sałacie z ryby itp. Jakiś czas temu te sałatę zdrobniliśmy, pojawiła się sałatka, ale jak sama nazwa wskazuje, punktem wyjścia do tego dania, ba, całej generacji dań, była po prostu zwyczajna, zielona sałata.<br> Czy rzeczywiście taka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego