Typ tekstu: Książka
Autor: Mirkowicz Tomasz
Tytuł: Pielgrzymka do Ziemi Świętej Egiptu
Rok: 1999
przez wiele dni, kiedy na morzu rozszalała się straszliwa burza. Kapitan, z obawy, aby ogromne fale nie zmyły królewicza z pokładu, grubą liną przywiązał go do masztu. Jednakże wkrótce zaczął dąć wiatr tak silny, że maszt złamał się z trzaskiem i wpadł do wody, a królewicz z nim razem.
Burza dawno ucichła, Kamar zaś dryfował po morzu, nie widząc nigdzie ani piędzi lądu. Przysiągł sobie, że jeśli ocaleje, powróci do ojca i nigdy więcej nie wyruszy w żadną podróż. Drugiego dnia tak opadł z sił, że bał się, iż nie doczeka jutra. Lecz zanim zaszło słońce, ujrzał statek.
Zaczął krzyczeć i
przez wiele dni, kiedy na morzu rozszalała się straszliwa burza. Kapitan, z obawy, aby ogromne fale nie zmyły królewicza z pokładu, grubą liną przywiązał go do masztu. Jednakże wkrótce zaczął dąć wiatr tak silny, że maszt złamał się z trzaskiem i wpadł do wody, a królewicz z nim razem.<br>Burza dawno ucichła, Kamar zaś dryfował po morzu, nie widząc nigdzie ani piędzi lądu. Przysiągł sobie, że jeśli ocaleje, powróci do ojca i nigdy więcej nie wyruszy w żadną podróż. Drugiego dnia tak opadł z sił, że bał się, iż nie doczeka jutra. Lecz zanim zaszło słońce, ujrzał statek.<br>Zaczął krzyczeć i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego