Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 1121
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1966
np. bez telefonu? I to na takich wysokościach!
A tymczasem na 205 lokali w środkowym drapaczu (ok. 420 lokatorów) tylko 15 mieszkań posiada telefon. Przyrzekają, że do końca 1967 r. każde mieszkanie będzie mieć telefon.
Inna bolączka: brak skrzynek na listy. Zaprojektowano specjalną okazałą szafę z 205 boksami. Obiekt podobno dawno już mógłby być zainstalowany, brak tylko - jak to u nas - jakichś drobnych śrubek czy zawiasów.
Brak drapaczom na Ś-W zaplecza w postaci sklepów spożywczych. Potrzebna sieć sklepów, o powierzchni ok. 760 m2, powstanie dopiero w ciągu 3-4 lat.
Tymczasem lukę tę wypełniają w jakimś stopniu prywatni liferanci. To
np. bez telefonu? I to na takich wysokościach!<br>A tymczasem na 205 lokali w środkowym drapaczu (ok. 420 lokatorów) tylko 15 mieszkań posiada telefon. Przyrzekają, że do końca 1967 r. każde mieszkanie będzie mieć telefon. <br>Inna bolączka: brak skrzynek na listy. Zaprojektowano specjalną okazałą szafę z 205 boksami. Obiekt podobno dawno już mógłby być zainstalowany, brak tylko - jak to u nas - jakichś drobnych śrubek czy zawiasów. <br>Brak drapaczom na Ś-W zaplecza w postaci sklepów spożywczych. Potrzebna sieć sklepów, o powierzchni ok. 760 m&lt;hi rend="upper"&gt;2&lt;/&gt;, powstanie dopiero w ciągu 3-4 lat. <br>Tymczasem lukę tę wypełniają w jakimś stopniu prywatni &lt;orig&gt;liferanci&lt;/orig&gt;. To
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego