Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.15
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
adresem Estonii, jest nieprzestrzeganie praw mniejszości rosyjskiej. Czy jest to zarzut oparty na faktach czy może jednak emocjonalny?
To chętnie używana przez Rosję retoryka. Nie sądzę, by nawet była oparta na faktycznych skargach mieszkających u nas Rosjan. Ich sytuacja jest lepsza niż tych, którzy mieszkają w Rosji. W przeciwnym razie dawno już by wyjechali. Jeśli nawet wielu Rosjan nie ma obywatelstwa estońskiego - bo nie chciało poddać się procedurom naturalizacyjnym - to i tak mogą głosować w wyborach lokalnych. Nie mogą oczywiście brać udziału w wyborach do parlamentu czy służyć w armii.
Estonia opowiada się za traktatem z Nicei, choć jest mniej zdeterminowana
adresem Estonii, jest nieprzestrzeganie praw mniejszości rosyjskiej. Czy jest to zarzut oparty na faktach czy może jednak emocjonalny?&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;&lt;transl&gt;To chętnie używana przez Rosję retoryka. Nie sądzę, by nawet była oparta na faktycznych skargach mieszkających u nas Rosjan. Ich sytuacja jest lepsza niż tych, którzy mieszkają w Rosji. W przeciwnym razie dawno już by wyjechali. Jeśli nawet wielu Rosjan nie ma obywatelstwa estońskiego - bo nie chciało poddać się procedurom naturalizacyjnym - to i tak mogą głosować w wyborach lokalnych. Nie mogą oczywiście brać udziału w wyborach do parlamentu czy służyć w armii.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;&lt;transl&gt;Estonia opowiada się za traktatem z Nicei, choć jest mniej zdeterminowana
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego