Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 16
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
występy dzieci z Koła Młodzieżowego Związku Podhalan. Na sali zebrały się chyba wszystkie żyjące pokolenia górali, co rozradowało starostę tatrzańskiego, prezesa Związku Podhalan - Andrzeja Gąsienicę-Makowskiego. Jak powiedział, dobrze się dzieje, że górale są jednością, a przy tym umieją zachować swoją odrębność i tradycję.
W trakcie posiadów odbył się wernisaż debiutanckiej wystawy Zofii Palki-Skowrońskiej. Młoda artystka malując na szkle sama włącza się w kultywowanie tradycji podhalańskiej. Najbardziej lubi malować tematy sakralne, gdyż uważa, że można je interpretować na wiele sposobów. Wystawę debiutantki oglądać można w galerii Domu Ludowego Związku Podhalan w Kościelisku do 15 maja br.
FosterBroń i trofea
występy dzieci z Koła Młodzieżowego Związku Podhalan. Na sali zebrały się chyba wszystkie żyjące pokolenia górali, co rozradowało starostę tatrzańskiego, prezesa Związku Podhalan - Andrzeja Gąsienicę-Makowskiego. Jak powiedział, dobrze się dzieje, że górale są jednością, a przy tym umieją zachować swoją odrębność i tradycję.<br>W trakcie &lt;dialect&gt;posiadów&lt;/&gt; odbył się wernisaż debiutanckiej wystawy Zofii Palki-Skowrońskiej. Młoda artystka malując na szkle sama włącza się w kultywowanie tradycji podhalańskiej. Najbardziej lubi malować tematy sakralne, gdyż uważa, że można je interpretować na wiele sposobów. Wystawę debiutantki oglądać można w galerii Domu Ludowego Związku Podhalan w Kościelisku do 15 maja br.<br>&lt;au&gt;Foster&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Broń i trofea
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego