Typ tekstu: Książka
Tytuł: Sporne sprawy polskiej literatury współczesnej
Rok: 1998
utratą długoletniej pracy w renomowanym liceum - bo stwarza to szansę wejścia w całkiem nową, nieznaną przestrzeń społeczną.
Siłę impulsu nowego przeżycia historzcznego Latawiec po-świadczyła radykalną zmianą swojego pisarstwa, idącą akurat w przeciwnym kierunku niż schemat zakamuflowanej autobiografii. Pisarka właśnie zerwała z kamuflażami powieści autobiograficznej, obecnymi w jej prozie od debiutanckiej powieści Nie widziałam tak długiej chorągwi (1965) i zaangażowała wszystkie swoje literackie możliwości w dociekanie prawdy autentycznych fabuł napisanych przez historię. Dzięki temu stworzyła też wyjątkowo wrażliwe i wierne świadectwo powszechnych a zapomnianych już przeżyć lat stanu wojennego, takich np. jak obcowanie z "darami", "zrzutami", reglamentacją towarów i kolejkami.
Pisarze
utratą długoletniej pracy w renomowanym liceum - bo stwarza to szansę wejścia w całkiem nową, nieznaną przestrzeń społeczną.<br> Siłę impulsu nowego przeżycia historzcznego Latawiec po-świadczyła radykalną zmianą swojego pisarstwa, idącą akurat w przeciwnym kierunku niż schemat zakamuflowanej autobiografii. Pisarka właśnie zerwała z kamuflażami powieści autobiograficznej, obecnymi w jej prozie od debiutanckiej powieści Nie widziałam tak długiej chorągwi (1965) i zaangażowała wszystkie swoje literackie możliwości w dociekanie prawdy autentycznych fabuł napisanych przez historię. Dzięki temu stworzyła też wyjątkowo wrażliwe i wierne świadectwo powszechnych a zapomnianych już przeżyć lat stanu wojennego, takich np. jak obcowanie z "darami", "zrzutami", reglamentacją towarów i kolejkami.<br> Pisarze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego