Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
pisarek mieszkających w tym czasie za granicą. Męski kontratak nastąpił mniej więcej w połowie dekady i duży był w tym udział pisarzy-emigrantów. Kilku z nich: Wilhelm Dichter, Zbigniew Kruszyński czy Janusz Rudnicki, już na trwałe wpisało się w panoramę współczesnej literatury.
Mieszkający za granicą pisarze, którzy szerzej zaistnieli lub debiutowali w latach 90., opuszczali Polskę w dwóch etapach, co wiązało się oczywiście z przełomowymi datami naszej historii. Do emigracji 1968 r. należą Wilhelm Dichter, Bronisław Świderski i Eli Barbur, zaś w latach 80. wyjechali: Zbigniew Kruszyński, Janusz Rudnicki i Piotr Siemion, którego pierwsza książka "Niskie łąki" właśnie się ukazała.
"Koń
pisarek mieszkających w tym czasie za granicą. Męski kontratak nastąpił mniej więcej w połowie dekady i duży był w tym udział pisarzy-emigrantów. Kilku z nich: Wilhelm Dichter, Zbigniew Kruszyński czy Janusz Rudnicki, już na trwałe wpisało się w panoramę współczesnej literatury.<br>Mieszkający za granicą pisarze, którzy szerzej zaistnieli lub debiutowali w latach 90., opuszczali Polskę w dwóch etapach, co wiązało się oczywiście z przełomowymi datami naszej historii. Do emigracji 1968 r. należą Wilhelm Dichter, Bronisław Świderski i Eli Barbur, zaś w latach 80. wyjechali: Zbigniew Kruszyński, Janusz Rudnicki i Piotr Siemion, którego pierwsza książka "Niskie łąki" właśnie się ukazała.<br>"Koń
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego