Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
współczynnikiem podziału. Z zależności (6.2.6-14) widać, że pełny rozdział ((...)) może być osiągany tylko asymptotycznie ((...)).
Na ogół stosuje się zasadę przeciwprądu w kolumnach deflegmacyjnych. Wydajność tej metody jest bardzo mała; stosuje się ją, gdy do dyspozycji pozostaje duża ilość niedrogiej mieszaniny izotopowej, np. przy wzbogacaniu CO w ((...)) przez destylację w niskich temperaturach.
Przykładowo, aby otrzymać przez proste odparowanie 1mg wody z podwójną zawartością ((...)) (wzbogacanie w ((...)), przy współczynniku podziału ((...)) trzeba by odparować ok. 1040 ton wody do objętości 1 l.
O wiele wydajniejsza termodynamicznie od destylacji w normalnych temperaturach jest niskotemperaturowa destylacja wodoru i tlenu. Dla wodoru w temp. 23
współczynnikiem podziału. Z zależności (6.2.6-14) widać, że pełny rozdział ((...)) może być osiągany tylko asymptotycznie ((...)).<br> Na ogół stosuje się zasadę przeciwprądu w kolumnach deflegmacyjnych. Wydajność tej metody jest bardzo mała; stosuje się ją, gdy do dyspozycji pozostaje duża ilość niedrogiej mieszaniny izotopowej, np. przy wzbogacaniu CO w ((...)) przez destylację w niskich temperaturach.<br> Przykładowo, aby otrzymać przez proste odparowanie 1mg wody z podwójną zawartością ((...)) (wzbogacanie w ((...)), przy współczynniku podziału ((...)) trzeba by odparować ok. 1040 ton wody do objętości 1 l.<br> O wiele wydajniejsza termodynamicznie od destylacji w normalnych temperaturach jest niskotemperaturowa destylacja wodoru i tlenu. Dla wodoru w temp. 23
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego