Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 11
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1976
Konstytucji, przeciwko którym protestowała cała niezależna opinia kraju. Nie postawę czy taktykę kompromisu z liberalną tendencją w partii zarzuca Michnik rewizjonizmowi, lecz brak własnego programu i zacieranie różnic między nim a partią.
W pewnych okolicznościach głośne wypowiedzenie oczywistości staje się rewelacją. Ogłoszony przez Michnika zgon rewizjonizmu stał się rewelacją tylko dlatego, że mówił o nim nie z pozycji historyka analizującego przeszłość, lecz uczestnika nowej, post-rewizjonistycznej opozycji w Polsce, o której istnieniu i skutecznej działalności światowa opinia publiczna jest w ostatnim roku bogato informowana.
Na sali było obecnych kilku byłych przedstawicieli rewizjonizmu, niewielu znalazło się gorących jego obrońców. Włodzimierz Brus słusznie podkreślił
Konstytucji, przeciwko którym protestowała cała niezależna opinia kraju. Nie postawę czy taktykę kompromisu z liberalną tendencją w partii zarzuca Michnik rewizjonizmowi, lecz brak własnego programu i zacieranie różnic między nim a partią.<br>W pewnych okolicznościach głośne wypowiedzenie oczywistości staje się rewelacją. Ogłoszony przez Michnika zgon rewizjonizmu stał się rewelacją tylko dlatego, że mówił o nim nie z pozycji historyka analizującego przeszłość, lecz uczestnika nowej, post-rewizjonistycznej opozycji w Polsce, o której istnieniu i skutecznej działalności światowa opinia publiczna jest w ostatnim roku bogato informowana.<br>Na sali było obecnych kilku byłych przedstawicieli rewizjonizmu, niewielu znalazło się gorących jego obrońców. Włodzimierz Brus słusznie podkreślił
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!