Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.22 (18)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
co do tego, czy demokracja może być realnym celem dla Bliskiego Wschodu, gdzie wolność należy do rzadkości. Jednakże założenie, że kultury i wielkie religie nie opierają się na wolności i autonomii, jest błędne i poniżające. Wierzę, że w każdym sercu Bóg zasiał pragnienie życia w wolności. I nawet jeśli tyrania dławi to pragnienie przez dziesięciolecia, ono odrodzi się na nowo.
Demokracja to jedyne wyjście
Tak długo jak Bliski Wschód będzie regionem tyranii, rozpaczy i gniewu, będą się tam rodzili ludzie i ruchy zagrażające bezpieczeństwu Ameryki i jej przyjaciół. Dlatego Ameryka prowadzi strategię zmierzającą do zaszczepienia na Bliskim Wschodzie wolności.
Rzucimy wyzwanie
co do tego, czy demokracja może być realnym celem dla Bliskiego Wschodu, gdzie wolność należy do rzadkości. Jednakże założenie, że kultury i wielkie religie nie opierają się na wolności i autonomii, jest błędne i poniżające. Wierzę, że w każdym sercu Bóg zasiał pragnienie życia w wolności. I nawet jeśli tyrania dławi to pragnienie przez dziesięciolecia, ono odrodzi się na nowo.&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;&lt;transl&gt;Demokracja to jedyne wyjście&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;transl&gt;Tak długo jak Bliski Wschód będzie regionem tyranii, rozpaczy i gniewu, będą się tam rodzili ludzie i ruchy zagrażające bezpieczeństwu Ameryki i jej przyjaciół. Dlatego Ameryka prowadzi strategię zmierzającą do zaszczepienia na Bliskim Wschodzie wolności.<br>Rzucimy wyzwanie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego