Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
czasie tej samej kampanii, II pośredni, po przetrzymaniu ścieków przez pełny sezon w zbiornikach akumulacyjnych i wykorzystanie w następnej kampanii.
Szczególnie zalecane formy wykorzystania, prowadzące do znacznej oszczędności zużycia wody świeżej, to: napełnianie i odświeżanie obiegu spławiakowego, napełnianie i odświeżanie obiegu płuczkowego, napełnianie obiegu wód barometrycznych, wykorzystanie ścieków do uszczelniania dławic pomp.
8.1.3.Sposoby oczyszczania ścieków
Oczyszczanie ścieków ze spławiaków i płuczek
Pierwsza grupa ścieków cukrowniczych, czyli wody barometryczne i kondensaty, w zasadzie nie wymagają oczyszczania, a tylko ewentualnego niewielkiego podczyszczania mechanicznego. Po schłodzeniu i uzupełnieniu świeżą wodą używa się ich w obiegu zamkniętym.
Ścieki spławiakowo-płuczkowe mogą zawierać
czasie tej samej kampanii, II pośredni, po przetrzymaniu ścieków przez pełny sezon w zbiornikach akumulacyjnych i wykorzystanie w następnej kampanii.<br>Szczególnie zalecane formy wykorzystania, prowadzące do znacznej oszczędności zużycia wody świeżej, to: napełnianie i odświeżanie obiegu spławiakowego, napełnianie i odświeżanie obiegu płuczkowego, napełnianie obiegu wód barometrycznych, wykorzystanie ścieków do uszczelniania dławic pomp.<br>&lt;tit1&gt;8.1.3.Sposoby oczyszczania ścieków&lt;/&gt;<br>Oczyszczanie ścieków ze spławiaków i płuczek<br>Pierwsza grupa ścieków cukrowniczych, czyli wody barometryczne i kondensaty, w zasadzie nie wymagają oczyszczania, a tylko ewentualnego niewielkiego podczyszczania mechanicznego. Po schłodzeniu i uzupełnieniu świeżą wodą używa się ich w obiegu zamkniętym.<br>Ścieki spławiakowo-płuczkowe mogą zawierać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego