Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.14
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
odpowiedzialne za ten stan rzeczy nie powinny kierować partią - tłumaczy Jerzy Wiatr, przewodniczący platformy. Nie chce jednak powiedzieć otwarcie, kto według autorów stanowiska jest "szczególnie odpowiedzialny".
- Ocena kierownictwa należy do kongresu - wykręca się Wiatr. - Trudno zresztą stosować odpowiedzialność zbiorową np. wobec wszystkich funkcyjnych, bo inna jest sytuacja osoby, która niemal do końca klaskała i przytakiwała polityce, którą dzisiaj odrzucamy, a inna sytuacja kogoś, kto tę politykę krytykował.
Wiatr przyznaje, że podczas dyskusji członkowie platformy wymieniali konkretne nazwiska i nie ograniczali się wyłącznie do osoby Leszka Millera.
Z nieoficjalnych rozmów dowiedzieliśmy się, że krytycznie została oceniona m.in. dotychczasowa działalność Krzysztofa Janika.
Krytyków
odpowiedzialne za ten stan rzeczy nie powinny kierować partią&lt;/&gt; - tłumaczy &lt;name type="person"&gt;Jerzy Wiatr&lt;/&gt;, przewodniczący platformy. Nie chce jednak powiedzieć otwarcie, kto według autorów stanowiska jest "szczególnie odpowiedzialny".<br>- &lt;q&gt;Ocena kierownictwa należy do kongresu - wykręca się &lt;name type="person"&gt;Wiatr&lt;/&gt;. - Trudno zresztą stosować odpowiedzialność zbiorową np. wobec wszystkich funkcyjnych, bo inna jest sytuacja osoby, która niemal do końca klaskała i przytakiwała polityce, którą dzisiaj odrzucamy, a inna sytuacja kogoś, kto tę politykę krytykował.&lt;/&gt;<br>&lt;name type="person"&gt;Wiatr&lt;/&gt; przyznaje, że podczas dyskusji członkowie platformy wymieniali konkretne nazwiska i nie ograniczali się wyłącznie do osoby &lt;name type="person"&gt;Leszka Millera&lt;/&gt;.<br>Z nieoficjalnych rozmów dowiedzieliśmy się, że krytycznie została oceniona m.in. dotychczasowa działalność &lt;name type="person"&gt;Krzysztofa Janika&lt;/&gt;.<br>Krytyków
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!