Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Na oścież
Nr: 4 (60)
Miejsce wydania: Bydgoszcz
Rok: 1999
przyjemnością. Ludzki egoizm wybiera to co łatwe i przyjemne. Boża droga bywa trudna, pełna cierpienia, lecz jej celem jest dobro.
Jezus też toczył walkę ze sobą, aby być posłusznym woli Ojca. W Ogrodzie Oliwnym Jezus wyraża zgodę na czekającą Go mękę: "Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty."
Wybieranie dobra jest wybieraniem życia. Wybieranie przyjemności, łatwej drogi, "świętego spokoju" jest wybieraniem śmierci.
Trzeci dzień poświęcony był Kościołowi. Kościół jest miejscem naszego powrotu do Boga - Ojca miłosiernego, który widząc nas wracających wybiega nam naprzeciw. Kościół jest miejscem wspólnoty braci. Każdy ma prawo do niego należeć i nikt nie może mu tego zabronić
przyjemnością. Ludzki egoizm wybiera to co łatwe i przyjemne. Boża droga bywa trudna, pełna cierpienia, lecz jej celem jest dobro.<br>Jezus też toczył walkę ze sobą, aby być posłusznym woli Ojca. W Ogrodzie Oliwnym Jezus wyraża zgodę na czekającą Go mękę: "Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty."<br>Wybieranie dobra jest wybieraniem życia. Wybieranie przyjemności, łatwej drogi, "świętego spokoju" jest wybieraniem śmierci.<br>Trzeci dzień poświęcony był Kościołowi. Kościół jest miejscem naszego powrotu do Boga - Ojca miłosiernego, który widząc nas wracających wybiega nam naprzeciw. Kościół jest miejscem wspólnoty braci. Każdy ma prawo do niego należeć i nikt nie może mu tego zabronić
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego