Typ tekstu: Książka
Autor: Zięba Maciej
Tytuł: Niezwykły pontyfikat
Rok: 1997
tych nie da się szybko rozwiązać. Co więcej, prawosławie jest w fazie dynamicznych przemian: samo się dziś na terenach byłego ZSRR odnawia, zarazem szuka tożsamości w nowych warunkach; toczą się też wewnątrz niego istotne spory o prawowitość sukcesji czy jurysdykcję. I to, niestety, musi potrwać. Pozostaje modlitwa, cierpliwość i gesty dobrej woli.
Bardzo też ważne, byśmy my, katolicy, my, Polacy, przez jakiekolwiek agresywne czy ideologiczne zachowania nie dawali pożywki przeciwnikom dialogu. Możemy Papieżowi w dziele budowania pojednania między narodami i jedności chrześcijan dopomóc, ale możemy też skutecznie szkodzić.
Czy za pontyfikatu Jana Pawła II polityka wschodnia Watykanu uległa zmianie?
Wyznam, że nie
tych nie da się szybko rozwiązać. Co więcej, prawosławie jest w fazie dynamicznych przemian: samo się dziś na terenach byłego ZSRR odnawia, zarazem szuka tożsamości w nowych warunkach; toczą się też wewnątrz niego istotne spory o prawowitość sukcesji czy jurysdykcję. I to, niestety, musi potrwać. Pozostaje modlitwa, cierpliwość i gesty dobrej woli.<br>Bardzo też ważne, byśmy my, katolicy, my, Polacy, przez jakiekolwiek agresywne czy ideologiczne zachowania nie dawali pożywki przeciwnikom dialogu. Możemy Papieżowi w dziele budowania pojednania między narodami i jedności chrześcijan dopomóc, ale możemy też skutecznie szkodzić.<br>Czy za pontyfikatu Jana Pawła II polityka wschodnia Watykanu uległa zmianie?<br>Wyznam, że nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego