Typ tekstu: Książka
Autor: Sekuła Helena
Tytuł: Ślad węża
Rok: 2004
Też mi niezwykłość. Jestem mańkutem, więc chyba wiem co mówię - Bogna nie chce przypominać kogokolwiek, zwłaszcza jego żony i dzieci.
Zazdrość?
Zazdrość o życie w którym nie bierze udziału. I nigdy nie weźmie. Ale to także jego życie, niewykluczone, najistotniejsza część. Bogna wiedziała, tego mężczyznę można brać tylko z całym dobrodziejstwem inwentarza, albo wcale. Nie da się go wypreparować z najbliższego otoczenia. Adam nieodpowiedzialny, nie dotrzymujący zobowiązań, nieczuły ojciec? Byłby innym człowiekiem. Bogna nie chce innego Adama, a jednocześnie uwiera jego pierwsze życie.
Sprzeczność nie do rozwiązania - musze się przyzwyczaić albo odzwyczaić.
Przestała analizować przykrość odczuwaną ilekroć mówił o bliskich. Opowiadał umiarkowanie
Też mi niezwykłość. Jestem mańkutem, więc chyba wiem co mówię - Bogna nie chce przypominać kogokolwiek, zwłaszcza jego żony i dzieci.<br>Zazdrość?<br>Zazdrość o życie w którym nie bierze udziału. I nigdy nie weźmie. Ale to także jego życie, niewykluczone, najistotniejsza część. Bogna wiedziała, tego mężczyznę można brać tylko z całym dobrodziejstwem inwentarza, albo wcale. Nie da się go wypreparować z najbliższego otoczenia. Adam nieodpowiedzialny, nie dotrzymujący zobowiązań, nieczuły ojciec? Byłby innym człowiekiem. Bogna nie chce innego Adama, a jednocześnie uwiera jego pierwsze życie.<br>Sprzeczność nie do rozwiązania - musze się przyzwyczaić albo odzwyczaić.<br>Przestała analizować przykrość odczuwaną ilekroć mówił o bliskich. Opowiadał umiarkowanie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego