Typ tekstu: Książka
Autor: Pasławski Wiesław
Tytuł: 540 dni w armii
Rok wydania: 1999
Rok powstania: 2001
przysłowie " co się odwlecze to nie uciecze" taką sympatyczną osobę płci przeciwnej poznałem właśnie teraz. Zastanawiałem się jednak jaki jest sens kontynuowania tej znajomości skoro przez najbliższe półtora roku moją panienką miała być przydzielona przez dowódcę jednostki giwera. Przypomniałem sobie jednak, że w wojsku istnieje coś takiego jak przepustka i dobrze byłoby znać taką osobę, do której na przepustce mógłbym przyjechać.
- Nie, nie jestem Przemyślaninem - odpowiedziałem na jej pytanie - przyjechałem tutaj na badania lekarskie. Biorą mnie do wojska.
- Czy wiesz już gdzie?
- Jeszcze nie. Dowiem się o tym w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Rzeszowie.
- Mój tata jest pułkownikiem. Pracuje w Sztabie Generalnym
przysłowie " co się odwlecze to nie uciecze" taką sympatyczną osobę płci przeciwnej poznałem właśnie teraz. Zastanawiałem się jednak jaki jest sens kontynuowania tej znajomości skoro przez najbliższe półtora roku moją panienką miała być przydzielona przez dowódcę jednostki giwera. Przypomniałem sobie jednak, że w wojsku istnieje coś takiego jak przepustka i dobrze byłoby znać taką osobę, do której na przepustce mógłbym przyjechać. <br>- Nie, nie jestem Przemyślaninem - odpowiedziałem na jej pytanie - przyjechałem tutaj na badania lekarskie. Biorą mnie do wojska. <br>- Czy wiesz już gdzie?<br>- Jeszcze nie. Dowiem się o tym w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Rzeszowie. <br>- Mój tata jest pułkownikiem. Pracuje w Sztabie Generalnym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego