Typ tekstu: Prasa
Tytuł: ENCYKLOPEDIA MEDYCYNY naturalnej. Uźródła natury
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2003
człowiek podlegają wpływom tych sił. Po wysiłku fizycznym (yang) człowiek musi odpocząć (yin), po gorączce (yang) dostaje dreszczy (yin).
Symbol tai chi przedstawia dwie przeciwstawne, zarazem uzupełniające się siły yin i yang.
Terapeuta może obracać wbitymi igłami, aby pobudzić punkt akupunkturowy.

Jeżeli siły te pozostają w równowadze, człowiek czuje się dobrze, jest spokojny i żyje w zgodzie z samym sobą. gdy dochodzi do dominacji jednej z nich, stan równowagi ulega zakłóceniu, prowadząc do choroby. Jednym z głównych celów akupunkturzysty jest zachowanie lub przywrócenie równowagi między yin i yang.
Akupunktura to rodzaj terapii, polegającej na ostrożnym wbijaniu igieł przez skórę do tkanek pacjent
człowiek podlegają wpływom tych sił. Po wysiłku fizycznym (yang) człowiek musi odpocząć (yin), po gorączce (yang) dostaje dreszczy (yin).<br>Symbol tai chi przedstawia dwie przeciwstawne, zarazem uzupełniające się siły yin i yang.<br>Terapeuta może obracać wbitymi igłami, aby pobudzić punkt akupunkturowy.<br>&lt;gap&gt;<br>Jeżeli siły te pozostają w równowadze, człowiek czuje się dobrze, jest spokojny i żyje w zgodzie z samym sobą. gdy dochodzi do dominacji jednej z nich, stan równowagi ulega zakłóceniu, prowadząc do choroby. Jednym z głównych celów akupunkturzysty jest zachowanie lub przywrócenie równowagi między yin i yang.<br>Akupunktura to rodzaj terapii, polegającej na ostrożnym wbijaniu igieł przez skórę do tkanek pacjent
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego