Typ tekstu: Książka
Autor: Świderski Bronisław
Tytuł: Słowa obcego
Rok: 1998
A przyjdźcie no tu do mnie na chwilę!
B. przystanął zaskoczony, po czym posłusznie spróbował stanąć przed obliczem szefowej. Jednak dyrektorka była tak niska, że jej głowa wyglądała zza biurka jakby była własnym popiersiem, na stałe przymocowanym do blatu stołu.
- Tja - rzekła, przeglądając papiery - wiecie, że nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być choroszej. Od dwu lat nie opublikowaliście nic nowego. Zatrudnienie na przyszły god zależy bardzo od opublikowania nowej pracy. Przecież nieustannie robotacie, prawda?
- Robotam - odpowiedział, nachylając się ku niej - dzień i noc. Projekt niedługo będzie gotowy.
- Niedołgo - powtórzyła - czyli to kwestia kilku dni?
- Naprawdę kilku dni - zapewnił z
A przyjdźcie no tu do mnie na chwilę!<br>B. przystanął zaskoczony, po czym posłusznie spróbował stanąć przed obliczem szefowej. Jednak dyrektorka była tak niska, że jej głowa wyglądała zza biurka jakby była własnym popiersiem, na stałe przymocowanym do blatu stołu.<br>- Tja - rzekła, przeglądając papiery - wiecie, że nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być &lt;foreign&gt;choroszej&lt;/&gt;. Od dwu lat nie opublikowaliście nic nowego. Zatrudnienie na przyszły god zależy bardzo od opublikowania nowej pracy. Przecież nieustannie robotacie, prawda?<br>- &lt;foreign&gt;Robotam&lt;/&gt; - odpowiedział, nachylając się ku niej - dzień i noc. Projekt niedługo będzie gotowy.<br>- &lt;foreign lang="rus"&gt;Niedołgo&lt;/&gt; - powtórzyła - czyli to kwestia kilku dni?<br>- Naprawdę kilku dni - zapewnił z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego