Typ tekstu: Książka
Autor: Newerly Igor
Tytuł: Pamiątka z Celulozy
Rok wydania: 1973
Rok powstania: 1952
Jaszczurki" pokładły się na piasku, brzuszkami do słońca, tylko Bunio siedział pośrodku jak suseł. Drzemały w skamieniałej szczęśliwości płazowej, grzane, nie ruszane, a on kręcił czujnie białym łebkiem, rozdętym w balon. Czatował.
- Nie macie tu, widzę litości!
- A ty masz? No to weź kij i daj każdemu w łeb. Stuknij dobrze, żeby ani skwierknął !
- Rzeczywiście! Przestałbyś nareszcie błaznować.
- Albo daj na Murzynka! Teraz właśnie zbierają, całe Grzywno płaci. Na czarnego Murzynka w Afryce, nie chrzczonego, na misję, na sodalicję... Co cię obchodzą te dzieci? Przecież są chrzczone, trafią do raju!
- Milcz już, bo sobie pójdę!
- Idź, po drodze wstąp do księdza, daj
Jaszczurki" pokładły się na piasku, brzuszkami do słońca, tylko Bunio siedział pośrodku jak suseł. Drzemały w skamieniałej szczęśliwości płazowej, grzane, nie ruszane, a on kręcił czujnie białym łebkiem, rozdętym w balon. Czatował.<br>- Nie macie tu, widzę litości!<br>- A ty masz? No to weź kij i daj każdemu w łeb. Stuknij dobrze, żeby ani skwierknął !<br>- Rzeczywiście! Przestałbyś nareszcie błaznować.<br>- Albo daj na Murzynka! Teraz właśnie zbierają, całe Grzywno płaci. Na czarnego Murzynka w Afryce, nie chrzczonego, na misję, na sodalicję... Co cię obchodzą te dzieci? Przecież są chrzczone, trafią do raju!<br>- Milcz już, bo sobie pójdę!<br>- Idź, po drodze wstąp do księdza, daj
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego