Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
jego adresem. - Opisana w wierszu sytuacja odnosi się do konkretnej osoby - prezydenta Republiki Białoruś - i ma ewidentnie obraźliwy charakter, poniżający prezydenta - podkreślał wczoraj prokurator, odczytując Lewoniewskiemu i Wasiljewowi akt oskarżenia.
Temu ostatniemu, jako jedynemu z prawie czterech tysięcy osób, które 1 maja br. uczestniczyły w proteście na ulicach Grodna, postawiono dodatkowo zarzut udziału w zamieszkach ulicznych. Oskarżenie o to samo Lewoniewskiego nie było możliwe, gdyż znalazł się w areszcie jeszcze przed demonstracją i przebywa tam do dziś.
Oskarżeni nie poczuwają się do winy. Jak stwierdził Walery Lewoniewski, sprawa karna przeciwko niemu została sfabrykowana przez prokuraturę w zmowie z KGB, by odizolować
jego adresem. - Opisana w wierszu sytuacja odnosi się do konkretnej osoby - prezydenta &lt;name type="place"&gt;Republiki Białoruś&lt;/&gt; - i ma ewidentnie obraźliwy charakter, poniżający prezydenta - podkreślał wczoraj prokurator, odczytując &lt;name type="person"&gt;Lewoniewskiemu&lt;/&gt; i &lt;name type="person"&gt;Wasiljewowi&lt;/&gt; akt oskarżenia.<br>Temu ostatniemu, jako jedynemu z prawie czterech tysięcy osób, które 1 maja br. uczestniczyły w proteście na ulicach &lt;name type="place"&gt;Grodna&lt;/&gt;, postawiono dodatkowo zarzut udziału w zamieszkach ulicznych. Oskarżenie o to samo &lt;name type="person"&gt;Lewoniewskiego&lt;/&gt; nie było możliwe, gdyż znalazł się w areszcie jeszcze przed demonstracją i przebywa tam do dziś.<br>Oskarżeni nie poczuwają się do winy. Jak stwierdził &lt;name type="person"&gt;Walery Lewoniewski&lt;/&gt;, sprawa karna przeciwko niemu została sfabrykowana przez prokuraturę w zmowie z &lt;name type="org"&gt;KGB&lt;/&gt;, by odizolować
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!