Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Socjologiczne
Nr: 4
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1976
ramach plemienia elementem wpływu świata przyrody stała się inna horda (zwycięska czy zwyciężona). W podobnej roli w stosunku do plemienia wystąpiło spotkane inne plemię, które później, wraz z powstaniem państwa, przekształcone w klasę społeczną miało być źródłem oddziaływania.
Grupa ludzka realizująca "wrodzone dążności". Rozpatrując jeszcze grupę" społecznie izolowaną", Gumplowicz przyjmował dodatkowo, że jaj aktywność [powodują "siły wewnętrzne". Decydującą rolę miał odgrywać "wpływ natury ludzkiej", natury określonej przez myśliciela jako "pierwiastek wszczepiony w umysł człowieka od najpierwotniejszych czasów". Wraz ze sprowadzeniem natury do wrodzonych człowiekowi predyspozycji, uczony odkrył znaczenie "wrodzonych grupom dążności" i dostrzegł działanie grup w aspekcie podmiotowym.
Wyrazem sił wewnętrznych
ramach plemienia elementem wpływu świata przyrody stała się inna horda (zwycięska czy zwyciężona). W podobnej roli w stosunku do plemienia wystąpiło spotkane inne plemię, które później, wraz z powstaniem państwa, przekształcone w klasę społeczną miało być źródłem oddziaływania.<br>Grupa ludzka realizująca "wrodzone dążności". Rozpatrując jeszcze grupę" społecznie izolowaną", Gumplowicz przyjmował dodatkowo, że jaj aktywność [powodują "siły wewnętrzne". Decydującą rolę miał odgrywać "wpływ natury ludzkiej", natury określonej przez myśliciela jako "pierwiastek wszczepiony w umysł człowieka od najpierwotniejszych czasów". Wraz ze sprowadzeniem natury do wrodzonych człowiekowi predyspozycji, uczony odkrył znaczenie "wrodzonych grupom dążności" i dostrzegł działanie grup w aspekcie podmiotowym.<br>Wyrazem sił wewnętrznych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!