Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
codziennej egzystencji. Płaci się co prawda kolejne raty czynszu, ale kosztem jedzenia, ubrania, ciepła. Dług pozostaje. Narastają odsetki, które po dwóch, trzech latach stają się wyższe niż należność główna.
Wdowa, renta 696 zł, na utrzymaniu dwóch synów, w tym jeden upośledzony umysłowo, wpadła w długi dwa lata temu, gdy musiała dogrzewać zimne mieszkanie prądem. Czynsz płaci, ale uregulowanie wysokiego rachunku okazało się niemożliwe. "Jest dla mnie upokarzające, że po 40 latach uczciwej pracy, w wolnej Polsce, żyję w biedzie i ciężko mi się do tej biedy przyznać".
Matki piszą o zwolnienie ich dzieci z opłat za przedszkole. Salowa, 583 zł pensji
codziennej egzystencji. Płaci się co prawda kolejne raty czynszu, ale kosztem jedzenia, ubrania, ciepła. Dług pozostaje. Narastają odsetki, które po dwóch, trzech latach stają się wyższe niż należność główna.<br>Wdowa, renta 696 zł, na utrzymaniu dwóch synów, w tym jeden upośledzony umysłowo, wpadła w długi dwa lata temu, gdy musiała dogrzewać zimne mieszkanie prądem. Czynsz płaci, ale uregulowanie wysokiego rachunku okazało się niemożliwe. "Jest dla mnie upokarzające, że po 40 latach uczciwej pracy, w wolnej Polsce, żyję w biedzie i ciężko mi się do tej biedy przyznać".<br>Matki piszą o zwolnienie ich dzieci z opłat za przedszkole. Salowa, 583 zł pensji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego