Typ tekstu: Książka
Autor: Szypulski Andrzej, Safjan Zbigniew
Tytuł: Stawka większa niż życie
Rok wydania: 2000
Rok powstania: 1969
w sprawie zniknięcia panny von Henning. Wiedział dokładnie tyle, co na początku. Tym razem rozmowa z gruppenfuehrerem, który wezwał go po raz drugi, była ostrzejsza.
- Pan jest durniem, Lothar - powiedział gruppenfuehrer, ledwo gestapowiec zdążył zamknąć za sobą drzwi. - Dureń - powtórzył.
- Ta dziewczyna nie chce mówić - wyjaśnił Lothar. - Zdjąłem ludzi z domu gry, ale oni chyba naprawdę nic nie wiedzą. Przekażę ich kryminalnej.
- I co pan zamierza? - W głosie gruppenfuehrera brzmiała nie ukrywana groźba. - Przed chwilą rozmawiałem z Berlinem. Domyśla się pan, co powiedzieli mi w Berlinie?
- Domyślam się - odpowiedział Lothar, choć powinien milczeć.
- No więc?
- Dzisiaj w nocy przesłucham tę dziewczynę osobiście
w sprawie zniknięcia panny von Henning. Wiedział dokładnie tyle, co na początku. Tym razem rozmowa z gruppenfuehrerem, który wezwał go po raz drugi, była ostrzejsza. <br>- Pan jest durniem, Lothar - powiedział gruppenfuehrer, ledwo gestapowiec zdążył zamknąć za sobą drzwi. - Dureń - powtórzył.<br>- Ta dziewczyna nie chce mówić - wyjaśnił Lothar. - Zdjąłem ludzi z domu gry, ale oni chyba naprawdę nic nie wiedzą. Przekażę ich kryminalnej.<br>- I co pan zamierza? - W głosie gruppenfuehrera brzmiała nie ukrywana groźba. - Przed chwilą rozmawiałem z Berlinem. Domyśla się pan, co powiedzieli mi w Berlinie?<br>- Domyślam się - odpowiedział Lothar, choć powinien milczeć.<br>- No więc?<br>- Dzisiaj w nocy przesłucham tę dziewczynę osobiście
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego