Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
choć bardzo kochał swoje konie przeznaczył je do organizowanego przez siebie oddziału kawalerii. Po śmierci hrabiego, jego dobra wraz z końmi zostały skonfiskowane.
Po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. ze słynnych stadnin arabskich w Jezupolu, Pełkini, Gumniskach, Breniowej itd. zostały jedynie resztki. W czasie I wojny światowej przepadł prawie cały dorobek pokoleń hodowców. Dlatego prywatni właściciele oraz rząd czynili wszystko, żeby jak najszybciej nadrobić straty.
Zarząd Stadnin Państwowych objął w 1919 r. zniszczoną stadninę w Janowie Podlaskim i ulokował w niej m.in. konie arabskie. Skupowano je głównie od prywatnych właścicieli. Wtedy przybyły najważniejsze dla Janowa klacze i ogiery.
II wojna
choć bardzo kochał swoje konie przeznaczył je do organizowanego przez siebie oddziału kawalerii. Po śmierci hrabiego, jego dobra wraz z końmi zostały skonfiskowane.<br>Po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. ze słynnych stadnin arabskich w Jezupolu, Pełkini, Gumniskach, Breniowej itd. zostały jedynie resztki. W czasie I wojny światowej przepadł prawie cały dorobek pokoleń hodowców. Dlatego prywatni właściciele oraz rząd czynili wszystko, żeby jak najszybciej nadrobić straty.<br>Zarząd Stadnin Państwowych objął w 1919 r. zniszczoną stadninę w Janowie Podlaskim i ulokował w niej m.in. konie arabskie. Skupowano je głównie od prywatnych właścicieli. Wtedy przybyły najważniejsze dla Janowa klacze i ogiery.<br>II wojna
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego