Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 04.03 (14)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wyłącznie szukaniem wrogów - przestrzega redaktor naczelny "Nowej Myśli Polskiej" Jan Engelgard.

Engelgard - historyk, pracownik departamentu kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, w PRL członek lojalnego wobec władz Polskiego Związku Katolicko-Społecznego i PAX, jest dziś wiceszefem związanego z LPR Stowarzyszenia Stronnictwo Narodowe. Jego pismo od 1992 r. na ojczystej ziemi kontynuuje dorobek "Myśli Polskiej", publikowanej w Londynie od 1941 r. pod egidą Stronnictwa Narodowego na Wychodźstwie. Sprzedaż gazety, tworzonej społecznie, kształtuje się na poziomie 5-6 tys. egzemplarzy. Zdaniem redaktora naczelnego to niezły wynik jak na "tak intelektualny tytuł".

Z pierwszej strony jednego z lutowych wydań "intelektualnego tytułu" pozdrawia Adolf Hitler, przedstawiony
wyłącznie szukaniem wrogów - przestrzega redaktor naczelny "Nowej Myśli Polskiej" Jan Engelgard.<br><br>Engelgard - historyk, pracownik departamentu kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, w PRL członek lojalnego wobec władz Polskiego Związku Katolicko-Społecznego i PAX, jest dziś wiceszefem związanego z LPR Stowarzyszenia Stronnictwo Narodowe. Jego pismo od 1992 r. na ojczystej ziemi kontynuuje dorobek "Myśli Polskiej", publikowanej w Londynie od 1941 r. pod egidą Stronnictwa Narodowego na Wychodźstwie. Sprzedaż gazety, tworzonej społecznie, kształtuje się na poziomie 5-6 tys. egzemplarzy. Zdaniem redaktora naczelnego to niezły wynik jak na "tak intelektualny tytuł".<br><br>Z pierwszej strony jednego z lutowych wydań "intelektualnego tytułu" pozdrawia Adolf Hitler, przedstawiony
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!