Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wprost
Nr: 44
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 1997
Polsce nie ma żadnego publicznego forum, na którym można by przedstawiać argumenty popierające podobne eksperymenty lub sprzeciwiające się nim.
Bożena Kastory
NORMALNI POLACY
"Z przykrością stwierdzam, że różni mądrzy koledzy lekceważą odwrócenie się większości obywateli tyłem do urn wyborczych" - ubolewa Jacek Kurczewski (vide: "Przeciw-obyczaje"), dodając w dramatycznym tonie: "nasz dorobek demokratyczny jest zmarnowany". Nie podzielam obaw i pesymizmu byłego wicemarszałka Sejmu, wynikłych z mniejszościowego udziału Polaków w ostatnich wyborach parlamentarnych. Po pierwsze, istotą demokracji jest wolność wyboru, również wyboru między chęcią aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym i spełnienia raz na cztery lata tzw. aktu wyborczego a chęcią oddawania się zupełnie
Polsce nie ma żadnego publicznego forum, na którym można by przedstawiać argumenty popierające podobne eksperymenty lub sprzeciwiające się nim.<br>&lt;au&gt;Bożena Kastory&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;div type="art"&gt;&lt;tit&gt;NORMALNI POLACY&lt;/&gt;<br> "Z przykrością stwierdzam, że różni mądrzy koledzy lekceważą odwrócenie się większości obywateli tyłem do urn wyborczych" - ubolewa Jacek Kurczewski (vide: "Przeciw-obyczaje"), dodając w dramatycznym tonie: "nasz dorobek demokratyczny jest zmarnowany". Nie podzielam obaw i pesymizmu byłego wicemarszałka Sejmu, wynikłych z mniejszościowego udziału Polaków w ostatnich wyborach parlamentarnych. Po pierwsze, istotą demokracji jest wolność wyboru, również wyboru między chęcią aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym i spełnienia raz na cztery lata tzw. aktu wyborczego a chęcią oddawania się zupełnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!