Typ tekstu: Książka
Autor: Sekuła Helena
Tytuł: Ślad węża
Rok: 2004
do własnej brody: babon, na tyle jednak niezrozumiale aby nikt nie odgadł znaczenia, ilekroć Karolina jej się narazi.
- Karolina jest apodyktyczna, prędka do gniewu i obesowa, ale ma dobre serce. Twoja mama mieszkała u niej we wczesnej młodości po przyjeździe do Warszawy, czasy były niełatwe, a ciotka wtedy jeszcze na dorobku, nie była taka zamożna jak teraz.
Wyszła z wojny goła i bosa - pomyślało się Ulce.
We wczesnym dzieciństwie wyobrażała sobie gromadę nagich ludzi chodzących po gruzach. Na przyjęciach u ciotki Karoliny bywało sporo pań, które wyszły z wojny gołe i bose. Gruzy - stanowiły tajemnicze dopełnienie kompletnego negliżu babona i jego
do własnej brody: babon, na tyle jednak niezrozumiale aby nikt nie odgadł znaczenia, ilekroć Karolina jej się narazi.<br>- Karolina jest apodyktyczna, prędka do gniewu i obesowa, ale ma dobre serce. Twoja mama mieszkała u niej we wczesnej młodości po przyjeździe do Warszawy, czasy były niełatwe, a ciotka wtedy jeszcze na dorobku, nie była taka zamożna jak teraz.<br>Wyszła z wojny goła i bosa - pomyślało się Ulce.<br>We wczesnym dzieciństwie wyobrażała sobie gromadę nagich ludzi chodzących po gruzach. Na przyjęciach u ciotki Karoliny bywało sporo pań, które wyszły z wojny gołe i bose. Gruzy - stanowiły tajemnicze dopełnienie kompletnego negliżu babona i jego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!