Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1964
1963 obchodził swój wielki jubileusz: 45-lecie pracy w służbie zagranicznej i 70-lecie urodzin (patrz "Kultura", styczeń/luty 1964, str. 110, "W oczach Londynu").
Te dwa fakty mając na uwadze trudno nie podchodzić do instytucji Komitetu Obywatelskiego z szacunkiem należnym wiekowi. Trudno też nie mieć w pamięci zasług i dorobku Komitetu dla sprawy polskiej a jest ich, jak zobaczymy, niemało.
Należy jednak obok szacunku zachować możliwie daleko idący obiektywizm i nie ma powodu by traktować fundusz konsula Poznańskiego inaczej niż każdy inny polski fundusz na emigracji.

Konsulat wciąż działający

Do siedziby Komitetu Obywatelskiego idzie się tuż obok ambasady Polski Ludowej
1963 obchodził swój wielki jubileusz: 45-lecie pracy w służbie zagranicznej i 70-lecie urodzin (patrz "Kultura", styczeń/luty 1964, str. 110, "W oczach Londynu").<br>Te dwa fakty mając na uwadze trudno nie podchodzić do instytucji Komitetu Obywatelskiego z szacunkiem należnym wiekowi. Trudno też nie mieć w pamięci zasług i dorobku Komitetu dla sprawy polskiej a jest ich, jak zobaczymy, niemało.<br>Należy jednak obok szacunku zachować możliwie daleko idący obiektywizm i nie ma powodu by traktować fundusz konsula Poznańskiego inaczej niż każdy inny polski fundusz na emigracji.<br><br>&lt;tit&gt;Konsulat wciąż działający&lt;/&gt;<br><br>Do siedziby Komitetu Obywatelskiego idzie się tuż obok ambasady Polski Ludowej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego