Typ tekstu: Książka
Autor: Piątkowska Monika, Talko Leszek
Tytuł: Talki w wielkim mieście
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 2001
po farby - przypomniała Muńkowi pani Muńkowa, wręczając teczkę z genialnymi rysunkami synka. Widziałem kiedyś te rysunki. Ich oryginalności niewiele można zarzucić. Zapamiętałem zwłaszcza jeden, przedstawiający wielką teczkę niesioną przez chudego skrzata i podpisany "Tata".
Po kilkuminutowym błądzeniu w zupełnie już pustym domu kultury Muniek trafił do salki numer trzy i dosiadł się do czterech brodatych mężczyzn, z których najstarszy od razu skojarzył mu się z panem od plastyki, miał bowiem poplamione farbą dłonie.
- Cały dzień malowałem transparenty: "Damy wam wszystko" - powiedział plastyk.
Muniek przyjął to ze zrozumieniem, bowiem zupełnie nie znał się na sztuce, ale słyszał, że jest coś takiego jak sztuka
po farby - przypomniała Muńkowi pani Muńkowa, wręczając teczkę z genialnymi rysunkami synka. Widziałem kiedyś te rysunki. Ich oryginalności niewiele można zarzucić. Zapamiętałem zwłaszcza jeden, przedstawiający wielką teczkę niesioną przez chudego skrzata i podpisany "Tata".<br>Po kilkuminutowym błądzeniu w zupełnie już pustym domu kultury Muniek trafił do salki numer trzy i dosiadł się do czterech brodatych mężczyzn, z których najstarszy od razu skojarzył mu się z panem od plastyki, miał bowiem poplamione farbą dłonie.<br>- Cały dzień malowałem transparenty: "Damy wam wszystko" - powiedział plastyk.<br>Muniek przyjął to ze zrozumieniem, bowiem zupełnie nie znał się na sztuce, ale słyszał, że jest coś takiego jak sztuka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego