Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie i Nowoczesność
Nr: 553
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
jest aktualny obecnie?
Załączam odbitkę tego materiału Panu Redaktorowi do odpowiedniego wykorzystania. Może znowu - przepraszam za drugie już marudzenie - w formie pewnego przedruku, znowu jako głos szarego człowieka, przodka obecnych trzydziestolatków, znaczy rówieśników Marksa i Engelsa, kiedy formułowali Manifest Komunistyczny.

KAŻDEMU WEDŁUG JEGO PRACY
Na początku był centralizm. Potem powstały drobne rybki i gruberiowate ryby, kozły ofiarne, jelenie, orły... A kiedy centralizm stworzył pojęcie "człowiek" - ten targnął się na swego stwórcę i zażądał decentralizacji. W ten sposób mogły powstać rady i samorządy robotnicze.
Powstał poważny problem. Istnieje niebezpieczeństwo kryzysu samorządu.
Mamy samorząd.
Co dalej?
Niestety, sami musimy sobie na to odpowiedzieć
jest aktualny obecnie?<br> Załączam odbitkę tego materiału Panu Redaktorowi do odpowiedniego wykorzystania. Może znowu - przepraszam za drugie już marudzenie - w formie pewnego przedruku, znowu jako głos szarego człowieka, przodka obecnych trzydziestolatków, znaczy rówieśników Marksa i Engelsa, kiedy formułowali Manifest Komunistyczny.&lt;/&gt;<br><br> &lt;div type="art"&gt;&lt;tit&gt;KAŻDEMU WEDŁUG JEGO PRACY&lt;/&gt;<br> &lt;intro&gt;Na początku był centralizm. Potem powstały drobne rybki i &lt;orig&gt;gruberiowate&lt;/&gt; ryby, kozły ofiarne, jelenie, orły... A kiedy centralizm stworzył pojęcie "człowiek" - ten targnął się na swego stwórcę i zażądał decentralizacji. W ten sposób mogły powstać rady i samorządy robotnicze.<br> Powstał poważny problem. Istnieje niebezpieczeństwo kryzysu samorządu.<br> Mamy samorząd.<br> Co dalej?&lt;/&gt;<br> Niestety, sami musimy sobie na to odpowiedzieć
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego