Typ tekstu: Książka
Autor: Pankowski Marian
Tytuł: Fara na Pomorzu
Rok: 1997
mu sen poranny. Otworzył oczy. Z uśmiechem wyobrażał sobie ruch jej ręki, którym wytrząsała z instrumentu muzyczkę hotelowo­niebiańską. "Anioł w roli pani piętrowej. Anioł w recepcji. Skrzydłem zasłania sobie usta, kiedy ziewa".
Podszedł do okna. Korzystając z ciemności, wiosna przyśpieszyła przemiany. Gercine grzędy puszyły się zielenią, stąd bezimienną. Na dróżce, w kałuży, piórami furczał szpak. Spojrzy Hans na niebo. Mijały się ostatnie chmury nocy w baranich kożuchach, a tuż za nimi Tytania i Oberon, śpieszący do swego królestwa na widok zorzy zapowiadającej skowronka hen, hen, pod żyrandolem światła.
Stół był jeszcze wczorajszy, ale zamiast chleba codziennego Gerta postawiła koszyczek ze
mu sen poranny. Otworzył oczy. Z uśmiechem wyobrażał sobie ruch jej ręki, którym wytrząsała z instrumentu muzyczkę hotelowo­niebiańską. "Anioł w roli pani piętrowej. Anioł w recepcji. Skrzydłem zasłania sobie usta, kiedy ziewa". <br>Podszedł do okna. Korzystając z ciemności, wiosna przyśpieszyła przemiany. Gercine grzędy puszyły się zielenią, stąd bezimienną. Na dróżce, w kałuży, piórami furczał szpak. Spojrzy Hans na niebo. Mijały się ostatnie chmury nocy w baranich kożuchach, a tuż za nimi Tytania i Oberon, śpieszący do swego królestwa na widok zorzy zapowiadającej skowronka hen, hen, pod żyrandolem światła. <br>Stół był jeszcze wczorajszy, ale zamiast chleba codziennego Gerta postawiła koszyczek ze
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego