Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 01.03 (1)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Sokolovni, czyli budynku czeskich Sokołów. Natychmiast zaczęły o nią prosić inne okoliczne nadwełtawskie dechovki. Sława rosła. W 1934 r. prawa wydawnicze "Modrzańskiej polki" kupiła praska firma Jana Hoffmanna za śmieszną sumę 150 koron, robiąc jeden z najlepszych interesów w historii muzyki. Pan Vejvoda pęczniał z dumy, że jego dzieło wyszło drukiem. Potem pęczniał jeszcze bardziej: piosenkę grał i śpiewał cały Berlin, a potem całe Niemcy - ale już z własnymi, innymi słowami ("Rosamunde"). Te czeskie, autorstwa (1934) znanego tekściarza Vaszka Zemana, pasowały do skocznej melodii jak pięść do nosa, ale Vejvoda nie protestował, gdzieżby - taka sława?

Szkoda miłości (czes. lasky), którą ci
Sokolovni, czyli budynku czeskich Sokołów. Natychmiast zaczęły o nią prosić inne okoliczne nadwełtawskie &lt;foreign&gt;dechovki&lt;/&gt;. Sława rosła. W 1934 r. prawa wydawnicze "Modrzańskiej polki" kupiła praska firma Jana Hoffmanna za śmieszną sumę 150 koron, robiąc jeden z najlepszych interesów w historii muzyki. Pan Vejvoda pęczniał z dumy, że jego dzieło wyszło drukiem. Potem pęczniał jeszcze bardziej: piosenkę grał i śpiewał cały Berlin, a potem całe Niemcy - ale już z własnymi, innymi słowami ("Rosamunde"). Te czeskie, autorstwa (1934) znanego tekściarza Vaszka Zemana, pasowały do skocznej melodii jak pięść do nosa, ale Vejvoda nie protestował, gdzieżby - taka sława?<br><br>&lt;q&gt;Szkoda miłości (czes. lasky), którą ci
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!