Typ tekstu: Książka
Autor: red. Gomulicka Barbara
Tytuł: Pisarze polskiego oświecenia
Rok: 1996
Towarzystwa do Ksiąg Elementarnych. Reorganizacja władz oświatowych dokonana latem 1823 r. pozbawiła go tego stanowiska. W Towarzystwie nadal pozostawał jako członek honorowy. Po roku 1831 uczestniczył w pracach wielu komisji powoływanych do opracowania różnych zagadnień reorganizowanego wówczas szkolnictwa, m.in. razem z członkami Komitetu Edukacyjnego podpisał 30 maja 1835 ogłoszony drukiem Projekt ustawy dla instytutów edukacyjnych w Królestwie Polskim, który różni się od ogłoszonej rok wcześniej Ustawy dla gimnazjów, szkół obwodowych i elementarnych czyli parafialnych w Królestwie Polskim. W dniu 15 lipca 1833 został powołany do Rady Wychowania Publicznego, w której pozostawał do końca życia.
We władzach oświatowych Linde brał aktywny
Towarzystwa do Ksiąg Elementarnych. Reorganizacja władz oświatowych dokonana latem 1823 r. pozbawiła go tego stanowiska. W Towarzystwie nadal pozostawał jako członek honorowy. Po roku 1831 uczestniczył w pracach wielu komisji powoływanych do opracowania różnych zagadnień reorganizowanego wówczas szkolnictwa, m.in. razem z członkami Komitetu Edukacyjnego podpisał 30 maja 1835 ogłoszony drukiem Projekt ustawy dla instytutów edukacyjnych w Królestwie Polskim, który różni się od ogłoszonej rok wcześniej Ustawy dla gimnazjów, szkół obwodowych i elementarnych czyli parafialnych w Królestwie Polskim. W dniu 15 lipca 1833 został powołany do Rady Wychowania Publicznego, w której pozostawał do końca życia.<br> We władzach oświatowych Linde brał aktywny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!