Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna Śląska
Nr: 28/1
Miejsce wydania: Katowice
Rok: 1998
do przychodni zabrali karty - tłumaczy Małgorzata Kucytowska, dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Metodycznego Opieki Zdrowotnej.

RUM powinien stanowić jedną z podstaw systemu ubezpieczalni społecznych. Jeśli w przyszłości pacjent ubezpieczy się w kasie chorych, ta będzie zwracała koszty leczenia konkretnej przychodni. RUM to też oszczędność - na biurku lekarza nie będą zalegały niepotrzebne stosy druków.

Pieniądze na wdrażanie RUM-u są przesyłane z budżetu centralnego. Odpowiedzialny za system RUM jest lekarz wojewódzki. Nie wiadomo, jakie będą koszty reformy. Póki co, trwają przetargi na oprogramowanie i wykonanie kart elektronicznych. Katowickie będzie pierwszym województwem w Polsce, które wprowadza karty elektroniczne. Być może inne wezmą z nas przykład
do przychodni zabrali karty - tłumaczy Małgorzata Kucytowska, dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Metodycznego Opieki Zdrowotnej.<br> <br> RUM powinien stanowić jedną z podstaw systemu ubezpieczalni społecznych. Jeśli w przyszłości pacjent ubezpieczy się w kasie chorych, ta będzie zwracała koszty leczenia konkretnej przychodni. RUM to też oszczędność - na biurku lekarza nie będą zalegały niepotrzebne stosy druków.<br> <br> Pieniądze na wdrażanie RUM-u są przesyłane z budżetu centralnego. Odpowiedzialny za system RUM jest lekarz wojewódzki. Nie wiadomo, jakie będą koszty reformy. Póki co, trwają przetargi na oprogramowanie i wykonanie kart elektronicznych. Katowickie będzie pierwszym województwem w Polsce, które wprowadza karty elektroniczne. Być może inne wezmą z nas przykład
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!