Typ tekstu: Książka
Autor: Rożek Michał
Tytuł: Symbolika i magia Krakowa
Rok: 2000
Karol Estreicher, senior.
W roku 1983, nakładem Krajowej Agencji Wydawniczej, ukazał się reprint edycji "Klejnotów" z 1745 roku. Raz jeszcze przypomniano jeden z najstarszych przewodników po naszym mieście.
Na zakończenie jeszcze słów parę o Franciszku Cezarym (1583-1651), znakomitym drukarzu, który w latach 1616-1651 wydał w Krakowie ponad 650 druków, w tym dzieła Piotra Kochanowskiego, Szymona Szymonowica, Pawła Piaseckiego.
Sam też parał się pisarstwem, wydając m.in. kilka okolicznościowych druków, np. "Pielgrzym włoski" (1614). W sporze Akademii Krakowskiej z jezuitami sprzyjał uniwersytetowi, drukując w roku 1623 antyjezuicką "Confutatio" Jakuba Witeliusza.
Cezary urodził się najprawdopodobniej w Łobżenicy w Wielkopolsce. Przed osiedleniem
Karol Estreicher, senior.<br>W roku 1983, nakładem Krajowej Agencji Wydawniczej, ukazał się reprint edycji "Klejnotów" z 1745 roku. Raz jeszcze przypomniano jeden z najstarszych przewodników po naszym mieście.<br>Na zakończenie jeszcze słów parę o Franciszku Cezarym (1583-1651), znakomitym drukarzu, który w latach 1616-1651 wydał w Krakowie ponad 650 druków, w tym dzieła Piotra Kochanowskiego, Szymona Szymonowica, Pawła Piaseckiego. <br>Sam też parał się pisarstwem, wydając m.in. kilka okolicznościowych druków, np. "Pielgrzym włoski" (1614). W sporze Akademii Krakowskiej z jezuitami sprzyjał uniwersytetowi, drukując w roku 1623 antyjezuicką "Confutatio" Jakuba Witeliusza.<br>Cezary urodził się najprawdopodobniej w Łobżenicy w Wielkopolsce. Przed osiedleniem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!