Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwartalnik Historii Nauki i Techniki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
społecznymi, jak kieleckie Towarzystwo Przyjaciół Górnictwa, Hutnictwa i Przemysłu Staropolskiego. Organizacja ta mogłaby - jak sądzę - przejąć część akcji Archiwum PAN na rzecz zabezpieczenia zbiorów na terenie województwa kieleckiego. Jest zresztą w stanie zrobić to fachowo, gdyż członkami Rady Naukowej TPGHiPS są pracownicy WAP w Kielcach.
Kolejna sprawa to gromadzenie tzw. druków ulotnych: zaproszeń na wystawy, plakatów z zawiadomieniami o sesjach naukowych, odczytach itp. W zasadzie ten typ informacji o działalności instytucji naukowych ktoś powinien gromadzić planowo. Niekiedy druki te trafiają do archiwów wraz ze spuściznami. Gromadzą je dorywczo także niektóre biblioteki i muzea. Zwykle jest to jednak materiał przypadkowy.
Dalsza sprawa
społecznymi, jak kieleckie Towarzystwo Przyjaciół Górnictwa, Hutnictwa i Przemysłu Staropolskiego. Organizacja ta mogłaby - jak sądzę - przejąć część akcji Archiwum PAN na rzecz zabezpieczenia zbiorów na terenie województwa kieleckiego. Jest zresztą w stanie zrobić to fachowo, gdyż członkami Rady Naukowej TPGHiPS są pracownicy WAP w Kielcach.<br> Kolejna sprawa to gromadzenie tzw. druków ulotnych: zaproszeń na wystawy, plakatów z zawiadomieniami o sesjach naukowych, odczytach itp. W zasadzie ten typ informacji o działalności instytucji naukowych ktoś powinien gromadzić planowo. Niekiedy druki te trafiają do archiwów wraz ze spuściznami. Gromadzą je dorywczo także niektóre biblioteki i muzea. Zwykle jest to jednak materiał przypadkowy.<br> Dalsza sprawa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!