Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwartalnik Historii Nauki i Techniki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
społecznymi, jak kieleckie Towarzystwo Przyjaciół Górnictwa, Hutnictwa i Przemysłu Staropolskiego. Organizacja ta mogłaby - jak sądzę - przejąć część akcji Archiwum PAN na rzecz zabezpieczenia zbiorów na terenie województwa kieleckiego. Jest zresztą w stanie zrobić to fachowo, gdyż członkami Rady Naukowej TPGHiPS są pracownicy WAP w Kielcach.
Kolejna sprawa to gromadzenie tzw. druków ulotnych: zaproszeń na wystawy, plakatów z zawiadomieniami o sesjach naukowych, odczytach itp. W zasadzie ten typ informacji o działalności instytucji naukowych ktoś powinien gromadzić planowo. Niekiedy druki te trafiają do archiwów wraz ze spuściznami. Gromadzą je dorywczo także niektóre biblioteki i muzea. Zwykle jest to jednak materiał przypadkowy.
Dalsza sprawa
społecznymi, jak kieleckie Towarzystwo Przyjaciół Górnictwa, Hutnictwa i Przemysłu Staropolskiego. Organizacja ta mogłaby - jak sądzę - przejąć część akcji Archiwum PAN na rzecz zabezpieczenia zbiorów na terenie województwa kieleckiego. Jest zresztą w stanie zrobić to fachowo, gdyż członkami Rady Naukowej TPGHiPS są pracownicy WAP w Kielcach.<br> Kolejna sprawa to gromadzenie tzw. druków ulotnych: zaproszeń na wystawy, plakatów z zawiadomieniami o sesjach naukowych, odczytach itp. W zasadzie ten typ informacji o działalności instytucji naukowych ktoś powinien gromadzić planowo. Niekiedy druki te trafiają do archiwów wraz ze spuściznami. Gromadzą je dorywczo także niektóre biblioteki i muzea. Zwykle jest to jednak materiał przypadkowy.<br> Dalsza sprawa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego