Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
publicznego polowaniem na agentów. Tym razem wytropiono ich w rządzie Jerzego Buzka i to na wysokich stanowiskach, nawet wicepremierowskich. Trafiony został Janusz Tomaszewski. W dodatku wiele wskazuje na to, że został ugodzony przez własnych kolegów.

Janina Paradowska

Pogłoski o agentach w rządzie pojawiły się w początkach minionego tygodnia przy okazji druku "Monitora Polskiego" z oświadczeniami lustracyjnymi wysokich urzędników państwowych, wszakże bez oświadczeń ministrów, których dokumenty są w gestii prezydenta. Sensacyjna wiadomość, że wstrzymano druk "Monitora", bowiem jeden z ministrów, zresztą w towarzystwie innych wysokich urzędników, złożył nieprawdziwe oświadczenie lustracyjne, obiegła media i tzw. kuluary.

Ciekawe, dlaczego na ujawnienie tych oświadczeń zdecydowano
publicznego polowaniem na agentów. Tym razem wytropiono ich w rządzie Jerzego Buzka i to na wysokich stanowiskach, nawet wicepremierowskich. Trafiony został Janusz Tomaszewski. W dodatku wiele wskazuje na to, że został ugodzony przez własnych kolegów.&lt;/&gt;<br><br> &lt;au&gt;Janina Paradowska&lt;/&gt;<br><br> Pogłoski o agentach w rządzie pojawiły się w początkach minionego tygodnia przy okazji druku "Monitora Polskiego" z oświadczeniami lustracyjnymi wysokich urzędników państwowych, wszakże bez oświadczeń ministrów, których dokumenty są w gestii prezydenta. Sensacyjna wiadomość, że wstrzymano druk "Monitora", bowiem jeden z ministrów, zresztą w towarzystwie innych wysokich urzędników, złożył nieprawdziwe oświadczenie lustracyjne, obiegła media i tzw. kuluary.<br><br> Ciekawe, dlaczego na ujawnienie tych oświadczeń zdecydowano
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!