Typ tekstu: Książka
Autor: Janusz Tazbir
Tytuł: Silva rerum historicarum
Rok: 2002
uczuciach wdowy-patriotki, z drugiej zaś znająca tradycje pruskiej praworządności. Pojmowali to natomiast doskonale carscy dygnitarze, do których zwracała się z prośbą o sprostowanie.
Daremnie próbowała je zamieścić w którejś z gazet wychodzących na terenie Królestwa Polskiego: wszystkie odmawiały publikacji z obawy przed represjami cenzury i#policji. Opornie szła sprawa druku sprostowania w którejś z zagranicznych gazet; ostatecznie opublikował je jakiś dziennik wychodzący w Hamburgu.
Natalia Kicka wspomina, iż kiedy Sowińska została uwięziona, zwróciła się z prośbą o protekcję do Piotra Eliaszewicza, urzędnika cieszącego się szczególnym zaufaniem Paskiewicza i dyrektora jego kancelarii. Eliaszewicz (1796-ok. 1860) był gorliwym katolikiem, mimo to
uczuciach wdowy-patriotki, z drugiej zaś znająca tradycje pruskiej praworządności. Pojmowali to natomiast doskonale carscy dygnitarze, do których zwracała się z prośbą o sprostowanie.<br>Daremnie próbowała je zamieścić w którejś z gazet wychodzących na terenie Królestwa Polskiego: wszystkie odmawiały publikacji z obawy przed represjami cenzury i#policji. Opornie szła sprawa druku sprostowania w którejś z zagranicznych gazet; ostatecznie opublikował je jakiś dziennik wychodzący w Hamburgu.<br>Natalia Kicka wspomina, iż kiedy Sowińska została uwięziona, zwróciła się z prośbą o protekcję do Piotra Eliaszewicza, urzędnika cieszącego się szczególnym zaufaniem Paskiewicza i dyrektora jego kancelarii. Eliaszewicz (1796-ok. 1860) był gorliwym katolikiem, mimo to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!