Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Biblioteczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1981
teoria, metodyka i problemy organizacji edytorstwa, księgoznawstwa, bibliotekoznawstwa, bibliografii. Wszystkie one umożliwiają badanie i funkcjonowanie książki w społeczeństwie. Łączy je wspólny przedmiot, jakim jest książka i funkcjonalna metoda pozwalająca określić rolę książki z punktu widzenia faktycznego i potencjalnego czytelnika. Metodologiczną podstawą radzieckiego księgoznawstwa jest marksistowsko-leninowska teoria o kulturze i druku.
Zadaniem radzieckiego księgoznawstwa jest kierowanie rozwojem praktyki księgoznawczej, zapewnienie jego stałego doskonalenia, wykazywanie na każdym etapie społecznego rozwoju warunków i środków służących najbardziej efektywnemu wypełnianiu przez książkę jej społecznych funkcji. Jest ona narzędziem ideologii i polityki, wychowania i nauczania, rozwoju naukowego oraz technicznego i kulturalnego.
Intensywnemu rozwojowi księgoznawstwa radzieckiego sprzyja
teoria, metodyka i problemy organizacji edytorstwa, księgoznawstwa, bibliotekoznawstwa, bibliografii. Wszystkie one umożliwiają badanie i funkcjonowanie książki w społeczeństwie. Łączy je wspólny przedmiot, jakim jest książka i funkcjonalna metoda pozwalająca określić rolę książki z punktu widzenia faktycznego i potencjalnego czytelnika. Metodologiczną podstawą radzieckiego księgoznawstwa jest marksistowsko-leninowska teoria o kulturze i druku.<br>Zadaniem radzieckiego księgoznawstwa jest kierowanie rozwojem praktyki księgoznawczej, zapewnienie jego stałego doskonalenia, wykazywanie na każdym etapie społecznego rozwoju warunków i środków służących najbardziej efektywnemu wypełnianiu przez książkę jej społecznych funkcji. Jest ona narzędziem ideologii i polityki, wychowania i nauczania, rozwoju naukowego oraz technicznego i kulturalnego.<br>Intensywnemu rozwojowi księgoznawstwa radzieckiego sprzyja
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!